WhatsApp:+90 535 251 16 76

Zigzag Sünger

Akustik zigzag panel, görünümüyle ortamın akustiğini arttıran 26 dns yoğunlukta olup mekan içerisindeki yankıyı engelleyen akustik süngerdir. Tek başına yüksek frekanstaki seslerin (makinanın sesi) yalıtımında kullanılmaz.  Kullanım amacı genellikle akustik mekanlarda (ses kayıt odası) ses performansını arttırmak ve ses problemlerini gidermektir.

akustik zigzag panel

akustik zigzag sünger

Zigzag Sünger Özellikleri

  • Ebat : 30cm x 30cm & 50cm x 50cm
  • Kalınlık : 3 ve 4 cm
  • Renk : Antrasit ( İstenen renkte flok kaplama ve sentetik boya ile boyanabilir.)
  • Yoğunluk : 26DNS
  • Ham madde : Poliüretan
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

acoustic wedge foams

akustik dublaj odası sünger kaplama

Akustik Zigzag Paneller genellikle stüdyo, prova odaları, müzik odaları gibi akustik mekanlarda kullanım alanına sahiptir. Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar. Kullanıldığı ortamlarda doğru uygulandığında eko, yankılanma ve gürültüyü engeller. Akustik Zigzag Paneller formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Zigzag sünger uygulaması için solid bazlı sıvı sünger yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Rulo fırça yardımıyla yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı kısıma sürüp ardından malzemeyi hafif baskı uygulayarak yapıştırmalısınız. Süngerin sökülmesi durumunda yapıştırılan kısım ve zigzag sünger hasar görebilir. Bunun için uygulanacağı kısım doğru seçilmelidir. Kendinden yapışkanlı olarak da üretilen zigzag sünger arkasındaki yapışkan çıkarıldıktan sonra bölgeye uygulanabilir. Böylelikle uygulama daha hızlı ve kolay biter.

akustik ses yalıtımı zigzag panel

akustik piyano odası sünger kaplama

akustik zigzag sünger fiyatları

acoustic wedge foam