WhatsApp:+90 535 251 16 76

Yüzer Tavan Paneli

Tavan kaplamaları duvar ve zeminin ses yalıtımındaki etkisi kadar önemlidir. Ses tavan yüzeyine çarptıktan sonra etrafa istenmeyen bir şekilde yansıtabiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı tavanda belirli noktalara akustik tavan paneli uygulanmaktadır. Paneller daire, altıgen, kare, üçgen dikdörtgen vb. modellerde üretilmektedir. Bu sebeple mekanın dizaynına hiçbir problem yaşatmadan akustik ses yalıtım performansı sağlar.

akustik ışıklı ledli yüzer tavan paneli

akustik daire model yüzer tavan paneli

Akustik Tavan Panelleri

Yüzer tavan panelleri; akustik ses yalıtımı sağlayan akustik yalıtıma ve ses düzenlemelerine katkıda bulunan dekoratif kaplama malzemesidir. Nova Akustik olarak yüzer tavan panelleri satış ve montaj hizmeti sağlıyoruz. En uygun fiyatlarda en kaliteli malzemelere ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüzer tavan panelleri alternatif ses yalıtım malzemeleriyle bir arada kullanıldığında maksimum bir ses emiş gücü gösterecek ve hem mekanı dış seslerden arındıracak hem de iç ortamda insan kalabalığının olduğu düşünüldüğünde seslerin birbirine karışmadan kaliteli bir biçimde mekana eşit oranda dağılımına olanak sağlayacaktır.

akustik yüzer tavan paneli

akustik tavan paneli bulut sistem

Akustik Ses Yalıtımı

Evden ofise, restoranlardan otellere kadar pek çok alanda kullanabileceğiniz yüzer tavan panelleri çok amaçlı kullanılan spor salonları, konferans salonları, düğün salonları ve buna benzer alanlar için de alternatif bir ses yalıtım ve akustik düzenleme malzemesi olarak karşınıza çıkacaktır. Kalınlığı 40mm civarında olan tavan panelleri özel akustik kumaş kaplamaları ile istediğiniz renk seçeneklerinde özellikle iş yerlerinin sıkıcı kasvetini dağıtabileceğimiz rengarenk çözüm olanakları sunmaktadır.

Tavan Paneli Nasıl Uygulanır ?

Yüzer tavan panellerinin uygulamasını yapabilmek için gerekli malzemeler; askı aparatları, matkap, su terazisi ve lazer metre gerekmektedir. ilk olarak panel üzerinde aparat takmalı, ardından lazer metre ile panelin uygulanacağı alan belirlenip matkapla gerekli noktalardan delik açılmalı ve panelin tutturulacağı diğer akustik panel aparatı asılmalıdır. Son olarak da panel ile birbirlerine tutturulur. Panelin eğik mi düz mü olduğu su terazisi ile kontrol edilir.