Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı odasında ses izolasyonu ses karışıklığını engellemek ve yankı oluşmaması istenildiğinde duvar, tavan ve zeminlerde ses izolasyon malzemeleri kullanılarak, tüm sorunlar giderilebilir. Darbe emici özelliğe sahip kauçuk levha ile kauçuk tabana sahip akustik halılar kullanılırken, yankı oluşumunun önüne geçmek için akustik kumaş kaplı paneller tercih edilebilir.

Toplantı salonunuza hoş bir görüntü kazandırmak isterseniz, kumaş kaplı paneller çeşitli renk ve modellere de sahip olmaktadır. Bariyerli ses izolasyon malzemeleri kalın ve yoğun olmaktadır.

Toplantı odası olarak kullanılması düşünülen odanın ses izolasyonu yapılmadan önce keşif yapılmalı ve odanın aldığı ses dalgalarının alanları tespit edilmelidir. Ses hem dışarıdan geliyor ve oda içerisinden dışarıya çıkıyorsa, her iki korumalı ses izolasyonu yapılması önerilmektedir.

Bu seçimle beraber toplantı odası ses izolasyonu yapılacak olan odanın izolasyon ücreti belirlenmiş olacaktır. Böylece toplantı odanızdaki seslerin emilme katsayısı artacaktır.

Gürültüyü ve sesi engellemek istediğiniz orana göre ses izolasyon malzemeleri seçilmektedir. Yüksek performansa sahip koruma sağlamak istemeniz durumunda bariyerli ürünlere sahip ses izolasyon malzemeleri seçilmelidir.