WhatsApp:+90 535 251 16 76

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı sünger ürünlerinden yapılır. Genel olarak süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

süngerpan

Rebonded Süngerpan Özellikleri

  • Ebat : 100cm X 100cm
  • Kalınlık : 10-20-30-40-50 mm
  • Yoğunluk : 90-200DNS arası
  • Yanmazlık : Yok istenirse yüksek metrajda üretim mevcut.
  • Model : Kendinden Yapışkanlı Üretilebilir.
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

süngerpan ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı malzemesi süngerpan

Ses İzolasyon Süngeri

Rebonded Süngerpan başlı başına ses yalıtım ürünüdür. Çoğu ses yalıtımlarında kullanılan ürün ses yalıtım malzemesidir. Ses yalıtımının dahada yoğun olduğu alanlarda ise heavy layer epdm ağır bariyer kullanılır. Bazen akustik süngerler ile beraber yalıtımda uygulanır ama bu durumlarda akustik ses yalıtımı yapılması içindir.

Süngerpanlar ortamdaki ses giriş ve çıkışlarının engellenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak Ses İzolasyon uygulamalarında ses yalıtım malzemesinin doğru seçilmesi gerekmektedir. Uygulamaya uygun keşif ve malzeme seçimiyle istenilen müşteri isteklerine göre ses kesintisi sağlanabilmektedir.

Yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden uygulamalarda çok sık tercih edilir. Tabi ki bu malzemenin de belirli bir ses kesim oranı olduğu için tek başına çok güçlü ses frekanslarını engeller diyemeyiz. Bu durumda bariyerli modeli tercih edilebilir.

süngerpan iki tuğla arası ses yalıtımı

duvar ses izolasyon süngeri süngerpan

tavan ses yalıtımı malzemeleri süngerpan

zemin ses yalıtım süngeri süngerpan