WhatsApp:+90 535 251 16 76

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı, sesin iletilmesini engelleyen ve ortamdaki sesi absorbe eden izolasyon malzemeleri ile yapılan uygulamalardır. Mevcut alan ister üst katta ister sıra halinde olsun fark etmeksizin yalıtım uygulamaları tarafımızca yapılabilir.

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik yalıtım ile ses yalıtımı arasındaki efsaneleri ortadan kaldıralım. Çoğu zaman, yalıtımı termal çağrışımlara sahip – binaları kışın sıcak, yazın serin tutmak olarak düşünürüz. Akustik yalıtım ve ses yalıtımı hemen hemen birbirinin yerine geçebilir terimlerdir ve insanlar bu terimleri kullanırken, genellikle sesin geçişini engellemenin yollarına bakmaktır.

İnşaatlarda Ses Yalıtım Çözümleri

Ses yalıtım uygulamaları hakkında konuştuğumuzda, kaynaktan gelen istenmeyen gürültüyü azaltmaktan bahsediyoruz (genellikle ev içi durumlarda) bu gürültülü komşulardan ve bu ses enerjisinin alıcıya (size) aktarılmasından kaynaklanır. Gürültülü komşulara karşı bir duvarın nasıl ses geçirmez hale getirileceğini daha ayrıntılı olarak okuyun.

Akustik Yalıtım, Ses Yalıtımı ile aynı mıdır?

Ses yalıtımı çözümleri, insanların evlerinde, mekanlarında veya iş yerlerinde ve stüdyolarında gürültüyü engellemeye yardımcı olmak için akustik yalıtım malzemelerinin kullanımını içerebilir. Süngerpan bu ürünlerden biridir ve ahşap ve metal parti duvarlarında, ahşap kirişlerde ve sesin yankılanabileceği her türlü sızdırmaz odadaki boşluklardaki havadan gelen sesleri absorbe etmek için tasarlanmıştır. Bir akustik yalıtkan kullanmak, sesi etkili bir şekilde emebilir ve diğer ses izolasyonu çözümleriyle birlikte kullanıldığında, toplantıda (ve bir yapının bir parçası olarak kullanıldığında) Bölüm E Bina Yönetmeliklerini aşan uygunluğa zeminleri ve duvarları getirmeye yardımcı olabilir.

Gürültü Kontrolü

Ses yalıtımı m2 fiyatları nasıl belirleniyor ?

Ses yalıtımı m2 fiyatı kullanılacak malzemelere, işçiliğe, ekstra yapılması gereken işlemler var ise bunlara göre belirleniyor. Fiyat teklifi almak için iletişim formumuzu doldurabilir alanınızla ilgili detaylı bilgileri bize iletirseniz bu konuda sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabiliriz.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri duvar, tavan ve zemin ses izolasyon ve yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemelerdir. Akustik sünger, yanmaz akustik sünger, basotect melamin sünger, akustik panel, kauçuk ve mantar esaslı zemin levhaları, ses yalıtım süngerleri (süngerpan, bariyerli yanmaz sünger, bariyerli basotect sünger, bariyerli süngerpan) eva ses yalıtım ve alçıpan bandı, ağır ses kesici bariyer, çimento esaslı heraklit levha, akustik ahşap pan bu malzemelerdendir.

Isı yalıtımı gürültüyü azaltır mı?
Kısa cevap hayır. Sık sık bize ısı yalıtımı için kullanılan ürünlerin (Taşyünü veya Strafor) ses yalıtımında da etkili olup olmayacağı sorulur. Bir dereceye kadar termal malzemenin eklenmesiyle, muhtemelen daha önce olduğundan daha fazla kütle sunar, ancak bu o kadar önemsizdir ki, duvarların, zeminlerin veya tavanların daha önce olduğundan daha fazla ses geçirmezlik kabiliyetine sahip olduğu anlamına gelmez.