WhatsApp:+90 535 251 16 76

Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtım süngeri çeşitleri nelerdir ? Ses geçirmezlik sağlayan izolasyon süngerleri, ses dalgalarının yankılanmasını azaltarak kapalı bir alanda ses netliğini artırır. Tüm sesleri durdurmasa da ki bu tam olarak hedeflenmez, ses yalıtım köpüğü yankılanmayı, yankıyı ve diğer gürültü kalıntılarını en aza indirmek için en etkili ve uygun fiyatlı yöntemlerden biridir.

Ses Yalıtım Süngeri Çeşitleri

Süngerpan

rebonded süngerpan üreticisi

Rebonded Süngerpan tek başına bile yüksek ses kesim değerlerine sahip ses yalıtım süngeri çeşididir. Üretiminde sadece ses yalıtım süngerleri kullanır. Parçalar haline getirilen süngerler belirlenen yoğunluklarda sıkıştırılıp istenen kalınlık ve ebatta kesim yapılır.

Bariyerli Süngerpan

bariyerli rebonded bondex süngepan fiyatları

Bariyer ve Süngerpanın lamine edilmesi ile güçlü seslerde etkili bir ürün haline gelen bariyerli süngerpan ile ortak duvar tavan yüzer oda ses yalıtımı işlemlerinizde ciddi sonuçlar elde edeceksiniz. 22mm ile 105mm kalınlıkları arasında üretilebilir. Bu sayede farklı desibellerde kullanılabilir.

Bariyerli Akustik Süngerpan

bariyerli akustik süngerpan m2 fiyatları

Ses geçişlerini engellemek isterken mekan içindeki akustik yalıtımı sağlamak için tercih edilebilir bir modeldir. İstenilen yoğunluk ve kalınlıkta süngerpan ile kullanılırken farklı kalınlık, yoğunlukta ve modelde yanmaz süngerle de kullanılabilir.

Bondex Sünger

Bondex sünger atık kumaş ve süngerlerin birbirine özel makinelerle sıkıştırma yöntemi kullanılarak elde edilen ürünlerdir. 50DNS ile 180DNS arası üretim imkanı mevcuttur. 10mm ile 50mm aralığı ses yalıtımı uygulamalarında sıklıkla tercih edilen kalınlıklardır.

Bariyerli Bondex Sünger

bariyerli bondex sünger

Bariyer ve Bondex süngerin ses yalıtım performansını birleştirip bunu ayrı bir ürün olarak kullanıyoruz. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda elde ettiğimiz bariyerli bondex sünger ortak komşu duvar, katlar arası ses izolasyonu akustik kabin ve kapı gibi pek çok işlemlerde kullanılan ürünlerdir.

Bariyerli Akustik Bondex

bariyerli akustik bondex sünger fiyatları

Ses geçişlerini engellemek isterken mekan içindeki akustik yalıtımı sağlamak için tercih edilebilir bir modeldir. İstenilen yoğunluk ve kalınlıkta süngerpan ile kullanılırken farklı kalınlık, yoğunlukta ve modelde yanmaz süngerle de kullanılabilir.

Ses Yalıtım Süngerlerinin Kullanım Alanları

Nova Akustik ses engelleyici süngerler, çeşitli alanlarda kullanılmak üzere çok yönlü ses yalıtımı seçenekleri sunar. Geçmişte müşterilerimiz gürültü önleyici süngerlerimizi odalarda ve aşağıdaki gibi alanlarda yankıları azaltmak için kullandılar:

  • Hizmet odaları
  • Ekipman muhafazaları
  • Tıbbi tesisler
  • Temiz odalar
  • Bilgisayar odaları
  • Ofisler
  • Silah menzilleri
  • Motor bölmeleri
  • Kompresör muhafazaları
  • Üretim tesisleri

Ses yalıtım süngerinizi ister duvarlara ister tavan panellerine monte edin, seçtiğiniz herhangi bir alanda sessiz, daha rahat bir ortam sağlayacaksınız.

süngerpan iki tuğla arası ses yalıtımı

tavan ses yalıtımı malzemeleri süngerpan

basotect melamin pyramid foams

Ses yalıtım süngerleri nasıl uygulanır ?

Süngerlerde yoğunluğu düşük modelleri için uygulama şekli çift ağ katmanlı bant kullanabilirsiniz. Eğer onu tercih etmek istemezseniz metrajınıza göre sprey veya kutu sünger yapıştırıcıları tedarik edebilirsiniz. Uygulama yapmadan önce malzemenin ve uygulama alanının temiz ve kuru olduğundan emin olun. Ürünün uygulanacağı alana yapıştırıcıyı sürün ve ardından hafif pres yaparak işlemi tamamlayın.

Duvarda kaplanan süngerleriniz nelerdir ?

Tüm ses yalıtım süngerlerini duvar ses yalıtımı ve akustik yalıtım uygulamaları için tercih edebilirsiniz. Ses kesici olup akustik olmayan ürünlerin yüzeyi farklı bir ürün ile kapatılmalıdır. Duvarda kullanılan ürün modelini seçmek için ne kadar ses kesilmesi istendiği belirlenmelidir.

Ses izolasyon süngeri m2 fiyatları nelerdir ?

Ses yalıtım süngerleri seçenekleri oldukça fazladır. Fiyatı 10 TL’den başlayıp 300 TL’ye bile uzanan ürünlerimizde mevcuttur. İstediğiniz ürünün modeli, cinsi, kalınlığı, yoğunluğu ve ham maddesi fiyatı etkilemektedir. Bundan dolayı tüm bilgileri bize iletmeniz dahilinde tarafınıza fiyat teklifimizi iletebiliriz.

Paketleme nasıl yapılıyor ?

Ürünlerimizi paketleme poşeti ile kaplayıp gönderim sağlıyoruz.

akustik labirent sünger ses yalıtımı

akustik yumurta sünger

akustik renkli vicoustic panel