Ses Kesici Malzemeler

Ses Kesici Malzemeler

Ses kesici özellikteki izolasyon malzemeleri arasında epdm ses bariyeri, rebonded bondex süngerpan ve bariyerli süngerler bulunmaktadır. Bu malzemeler sayesinde duvarlar arası ses geçişleri engellenmektedir. İstenmeyen ve rahatsız edici gürültülerin izole edilmesi sağlanmaktadır.

Epdm ses bariyeri, iki akustik sünger yada rebonded bondex süngerpan arasında kullanılmaktadır. Zemin uygulamalarında tek başınada kullanılabilmektedir. Duvarlarda ses geçişleri engellenmek isteniyorsa ve şiddet seviyesi yüksek ise bariyerli rebonded bondex kullanılmalıdır. Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılan malzemeler daha güçlü bir ses izolasyonu sağlamaktadır.

Rebonded bondex süngerpan, yüksek yoğunluktaki ses izolasyon malzemesidir. Tavan, zemin ve duvar ses izolasyon uygulamalarının hepsinde kullanılabilmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi amacıyla uygulanan bu malzeme mükemmel bir ses izolasyon performansı sergilemektedir. Poliüretan köpükten üretilmiş olan sünger parçacıklarından meydana gelmektedir.

Bariyerli süngerler, akustik süngerlerin ses izolasyonunda tek başlarına yetersiz kaldığı mekanlarda kullanılmaktadır. Akustik mekanlarda, hem ortam akustiğini düzenlemek hemde ses izolasyonu sağlamak için bariyerli akustik süngerler uygulanmaktadır. Mükemmel bir akustik ve ses izolasyonu performansı sergilemektedir. Farklı kalınlık ve yoğunluk alternatifleri sunulmaktadır.