WhatsApp:+90 535 251 16 76

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap altı ses yalıtımı, ortamdaki titreşim ve gürültüleri izole ederek komşu tavanından sızıp alt komşulara verilebilecek olan rahatsızlığın önüne geçmektedir. Ev, ofis ve şirketlerde kullanılan zemin ses yalıtım türlerinden olan,  şap altı ses yalıtımı sayesinde, çeşitli darbelerde dolayı meydana gelen titreşimler, şaptan döşemeye veya duvarlara iletilmediğinden dolayı, yüksek bir ses yalıtım koruması sağlamaktadır. Şap altı ses yalıtım; seramik, parke, fayans, ahşap gibi dekorasyon malzemelerinin altına kullanıldığında, odadaki gürültüyü engelleyerek ses yalıtımını sağlamaktadır. Şap altı çeşitlerinden olan kauçuk modeli ise, titreşimleri emerek darbelerin sesinin en aza indirgemesinde faydalıdır.

Şap Altı İzolasyon Malzemeleri

pvc levha zemin yer döşemesi ses yalıtımı

pvc levha zemin yer döşemesi ses izolasyonu

Özellikle ister ev ortamı olsun ister şirket ortamı olsun mekanda bulunan eşyaların yükünün yaratacağı hasarı da engelleyen şap altı yöntemi hem ses izolasyonu sağlarken hem de dayanıklılık sağlamaktadır. Mantar, kauçuk gibi çok fazla çeşidi olan şap altı ses yalıtım ile zemin ses yalıtımında kullanılan malzemeler aynıdır. Parke yani zemin ses yalıtımında kullanılan şap altı ses yalıtım ürünleri ile maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

zemin ses izolasyonu kauçuk levha

şap altı ses yalıtımı

Spor salonlarındaki oluşan basıncı da emerek hem ısı kaybını engelleyerek hem sesi yani gürültüyü sınırlandırarak hemde dayanıklılık sağlayan şap altı ses yalıtımının faydaları bununla sınırlı değildir. X olarak, Parkenin yada zeminin altına şap atıldıktan sonra parke altına ekstradan ses yalıtımı sağlayan bir malzeme olan yine mantar granüllü kauçuk yumurta profilli 6 mm kalınlığı ile yerleştirilmesini ve mutlaka parke veya laminant uygulamasının yapılmasını öneriyoruz.

Binalar için çokça gerekli bulunan Şap Altı Ses Yalıtımı uygulaması, ses yalıtım levhalarının kullanımı ile katlar arası gürültü izolasyonu ve zemin taşma seviyesinin yükseltilmesine katkı sağlaması açısından önemli bilir kişilerce yapılması tavsiye görülen bir ses yalıtım uygulamasıdır.