WhatsApp:+90 535 251 16 76

Restaurant & Cafe Ses Yalıtımı

Cafe gibi sosyal mekanlarda ses olumsuz yönde etkilemekte olduğundan ses yalıtımı yapılarak bu soruna bir çözüm bulunmaktadır. Kullanılan ses ve yankı önleyici akustik ses yalıtım malzemeleri sayesinde hem mekan akustiği sağlanıyor hemde rahatsız edici gürültü kalabalığı ortadan kalkıyor. Siz sakinliği ve huzuru isteseniz  de çevrenizde bu duruma aldırış etmeyen insanların ortaya çıkarmış olduğu gürültü ancak ses yalıtım uygulaması ile önlenebilmektedir.

Restaurant cafe akustik ses yalıtımı

restaurant akustik ses yalıtımı

Yaşam alanlarınızı sesten muhafaza altına almak ve bu gibi gürültü kirliliğinden kurtulmak için ses yalıtımses izolasyon uygulamaları yapılır.

İzole bir maddeyi muhafaza altına almak, sarmak anlamına gelir. Günümüz Şehir hayatında en büyük sorunlardan biri olan gürültü kirliliğine karşı izolasyon yalıtım sistemleri ile yaşam alanlarımızı muhafaza altına almak zorundayız. Gürültü kirliliği diğer zararlı yaşam faktörlerinden biri olmakla beraber, önemsenecek zarar boyutlarına ulaşmış durumdadır. Cafe bar ses yalıtımı sayesinde müşterileriniz doyasıya eğlenebilir ve çevredeki insanlar aşırı gürültüden rahatsız olmaz.

cafe akustik ses yalıtımı

restaurant ses yalıtımı

Birçok insan gürültülü restoranlardan kaçınmak için yemek alışkanlıklarını değiştirdiğini bildiriyor. İnsanlar yoğun zamanlarda restoranlardan uzak durabilirken, diğer müşteriler gürültülü restoranlardan tamamen kaçınır ve bunun yerine teslimatı tercih eder.

Gürültülü restoranlara giden insanlar daha hızlı yemek yeme ve daha hızlı ayrılma eğilimindedir. Bu, yoğun bir öğle yemeği sırasında masaları ters çevirmeye yardımcı olabilirken, akşam yemekleri sırasında ve barlarda gelir kaybedebilir. Bu dinerse daha az harcama ve geri dönme eğilimindedir.

restaurantlarda akustik yalıtım

restaurant ses yalıtımı malzemeleri

Restoran Gürültü Değerlendirme Sistemi
<60 dB – Sessiz

60-70 dB – Görüşme kolay

71-80 dB – Yükseltilmiş sesle konuşmalıdır

> 80 dB – Son derece yüksek

restaurant kafe ses yalıtımı malzemeleri

restoran akustik düzenleme

Restaurant ve Cafelerde Nasıl Bir Akustik Yalıtım Sağlanmalı ?

Sesi emen malzemeler, geniş yemek odalarında yankıların önlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca bar istasyonlarından ve hostes stantlarından gelen gürültülerin restoranlara ulaşmasını önlemeye yardımcı olabilirler. Genel olarak, yumuşak malzeme sesi emmede sert malzemelerden daha iyidir. Gürültü yemek yiyenlerinizin deneyimine müdahale ediyorsa, duvar askıları, halılar ve kumaş kaplı oturma yerleri fark yaratabilir.

restaurant akustik ses yalıtımı malzemeleri

restaurant cafe ses yalıtımı

Mimarlar ve Müteahhitler Restoran Alanlarını Nasıl Seslendirebilir?
Bir restoran alanı tasarlıyorsanız ve inşa ediyorsanız , tasarım sürecinin başlarında ses yalıtımı için mükemmel bir zamandır. Restoranlarda gürültüyü azaltmanıza yardımcı olabilecek bir dizi malzeme ve teknik vardır, ancak seçtiğiniz belirli malzemeler yaşadığınız gürültü sorunlarının türüne bağlı olacaktır.