WhatsApp:+90 535 251 16 76

Evde Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Ev sinema sistemi ses yalıtımı, evinizde rahatça kimseyi rahatsız etmeden ve kimse tarafından rahatsız edilmeden sinema keyfi yaşamak ister misiniz ? Ses yalıtımı yaptırmanız kullanacağınız özel odalarınızda kimseyi rahatsız etmeden ortamın akustiği ve ses performansı yükselmiş olacaktır. Yankı, gürültü ve eko gibi problemleri engelleyen ses yalıtımı uygulamaları.

Evde Sinema Salonu Nasıl Yapılır

Home Cinema Sound Insulation

Evde Sinema Salonu Akustik Yalıtım Malzemeleri

Home Cinema Akustik Yalıtım Malzemeleri

Duvarlarınıza hem ses yalıtımı hemde şık görünüm kazandıran ürünlerimiz mevcuttur. Ses yalıtımı yaptırırken Malzeme kalitesine dikkat etmenizde fayda vardır. Düşük kalitedeki malzemeler iyi performans sağlamaz ve kısa sürede deforme olurlar.

Evde Sinema Salonu Nasıl Yapılır ?

Çoğumuz, tam sinema deneyimini yeniden yaratma kapasitesine sahip en son teknolojiyle tamamlanmış kendi özel ev sinema sistemimize sahip olmayı hayal ediyoruz. Bu ekstra adıma gidip bir adım inşa ediyorsanız, ses yalıtımı önemli bir sorun olacaktır.

Evin geri kalanının sağ tarafında kalmak için – komşulardan bahsetmeye gerek yok – ses çıkışını minimumda tutmak isteyeceksiniz (normal bir ev binasında toplam ses yalıtımı imkansızdır).

Ses yalıtımı karmaşık bir alan olabilir ve pek çok çelişkili bilgi vardır. Bu kılavuz, ses yalıtımı bilimini basitleştirir ve heyecan verici yeni alanınızı tasarlarken ve inşa ederken mümkün olan en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Evde Sinema Salonu Fiyatları

Akustik Evde Sinema Odası Koltukları

Home Cinema Ses Yalıtımı

Ev sinema sisteminizden diğer odalara ve bitişik binalara giden ses miktarını en aza indirmek istiyorsanız, sesin nasıl çalıştığına dair temel bir anlayışa sahip olmanıza yardımcı olur.

Ses dalgalar halinde hareket eder, ancak bir sahildeki ‘yukarı ve aşağı’ dalgalardan (enine dalgalar) farklı olarak, ses dalgaları , sesin kaynağına yakın hava parçacıklarını sıkıştırarak enerjiyi ileri ve geri (uzunlamasına) aktarır. Bu parçacıklar, geri fırlamadan önce komşularını sıkıştırarak ileriye doğru hareket ederler (bunu bir Slinky oyuncağının bir ucuna tutup ileriye atmak gibi düşünün).

Gürültü en başta günümüzde insan sağlığını etkileyen önemli faktörlerden biridir. Bu faktör iş hayatını da yakından etkilemektedir.Ses izolasyonu uygulamalarımızla bu tür sıkıntılarınızda akustik yanmaz sünger ve diğer ürün gruplarımızla yanınızdayız.

Evde Sinema Odası Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Evde Sinema Odası Kurmak Ne Kadar Maliyetleri

Açıktır ki, ev sinema sisteminizi inşa ederken kullandığınız malzeme türü, bitişik odalara ve bunların frekanslarına ne kadar ses enerjisinin iletileceğini önemli ölçüde etkileyecektir. Malzemeler, ses dalgalarının absorbe edilip edilmediğini (sönümlendiğini), yansıtılıp yansıtılmadığını veya hatta yükseltilip yükseltilmediğini belirleyen farklı gözeneklilik (iç boşluk) ve rezonans seviyelerine sahiptir.

Her malzemenin kendi Ses Azaltma İndeksi vardır, ancak bu yalnızca 100Hz ila 3kHz aralığında gerçekleştirilen testlerden alınan bir ortalama olduğundan, frekans spektrumunun alt ucundaki performansı dahil edilmemiştir.