WhatsApp:+90 535 251 16 76

Epdm Ağır Ses Bariyeri

Epdm Kauçuk Ses Bariyeri yoğun ses temposunun kesilmesi istenilen alanlarda süngerler arasına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. Sesin direk kesilmesi isteniyorsa epdm ağır kurşun bariyeri kullanılabilmektedir. Akustik Süngerler ile birlikte uygulanabilen epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılmaktadırlar.

heavy layer epdm ses bariyeri

epdm ses bariyeri

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri Özellikleri

  • Ebat : 102cm X 204cm ve 102cm * 12,mt
  • Kalınlık : 1,7mm ile 5mm arasında
  • Ağırlık : 3,5 Kg ile 10 Kg arasında
  • Yanmazlık : Yok
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı), dübelleme

ses kesici bariyer epdm heavy layer

ağır epdm ses yalıtımı bariyeri

Heavy Layer Epdm Bariyer ne kadar ses keser ?

Sünger, bariyer, panel vs ses yalıtım malzemelerinin %20 ses keser, %90 ses keser vb net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizinde ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaadlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşfe istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

ağır ses bariyeri

ağır ses yalıtım bariyeri

Heavy Layer Ses Yalıtım Bariyeri

Nasıl Uygulanır ?

Bariyerler ağır bir yapıya sahip olduğundan güçlü montaj malzemeleri tercih edilir.  İlk etapta solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra bariyer monte edilir. Bu alçıpansız uygulama içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Yüzeyi alçıpan veya herhangi bir akustik yalıtım malzemesi ile kaplanmalıdır. İki alçıpan arasında kullanımı tavsiye edilir.

Epdm bariyer fiyatı nedir ?

Bu sorunun belirlenmesi için malzemede istenilen kalınlık bildirilmesi gerekmektedir. En kaliteli malzeme ve en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Nova Akustik ile iletişime geçebilirsiniz.