Basotect Labirent Sünger

Antibakteriyel özellikteki labirent basotect sünger ses yalıtımı sağlayan ve akustik süngerler sınıfına giren bir malzemedir. Yüzeyi labirent halinde şekillerden oluşmaktadır. Diğer basotect süngerler gibi melamin köpükten elde edilir. Renk seçenekleri beyaz, koyu gri ve açık gridir. Seslerin yankı gibi ses sorunlarından etkilenmeden kaliteli bir şekilde duyulmasını sağlar. Ortamlar arası ses geçişlerini keser. Bakteri üretmediği için okul ve hastane gibi hassas mekanlarda sık tercih edilmektedir.

Herhangi bir kimyasal madde katkısı yapılmadan üretilmektedir. Yanmaz süngerler sınıfına girer. Diğer akustik süngerler gibi yapıştırılarak uygulanır. Akustik çözümleme, yankı yalıtımı ve ses izolasyon uygulamalarında kullanılır. Seslerin geçiş kaybını minimuma indirebilmek için bariyerli modeli tercih edilmelidir. Bariyerli basotect labirent sünger doğru uygulama ile istenilen oranda ses yalıtımı sağlayabilir.

Hastane, okul, odyo kabini, sinema salonu, ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası, tiyatro salonu, toplantı salonu, konferans salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, düğün salonu, atış poligonu gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Basotect labirent sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.