Bariyerli Melamin Sünger

Melamin köpükten üretilen süngerlerin bariyerli modelidir. Melamin köpük ortasına yüksek yoğunluktaki ses bariyeri koyularak bariyerli melamin sünger oluşturulur. Yüzey kısmında farklı formlarda elde edilebilen melamin köpük, iki melamin köpüğün orta kısmında epdm ağır kurşun ses bariyeri bulunur. Bariyerli melamin sünger gürültü kontrolü sağlar ve sesleri geçiş kaybına uğratır. Ortam akustiğinin kontrol altına alır ve seslerin bozulmadan kaliteli bir şekilde kalmasını sağlar.

Melamin sünger antibakteriyeldir. Bakteri üretmez. Tek başına seslerin kesilmesinde yeterli performansa sahip değildir. Bu nedenle yüksek yoğunlukta elde edilen ses kesici özellikteki epdm ağır ses bariyerli ile birlikte kullanılmaktadır. Ses problemlerini çözümlemede uygulanabilecek en iyi akustik ses yalıtım süngerleri arasındadır. Melamin sünger yumurta, labirent, spesiyal yada düz formlarda elde edilebilmektedir.

Bariyerli melamin sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.