WhatsApp:+90 535 251 16 76

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli akustik sünger ses yutucu özelliğe sahiptir. Bunun için genellikle yankıyı engellemek için tercih edilir. Ses geçişlerini engellemek için beraberinde ses bariyeri ile lamine edilir. Bunlardan biri olan epdm ses bariyeri yüksek ses kesim gücüne sahip olduğu için ciddi performans göstermesi kaçınılmazdır.

bariyerli akustik ses yalıtım süngeri

bariyerli akustik sünger

bariyerli yanmaz akustik sünger

Bariyerli Akustik Sünger Özellikleri

  • Ebat : 100*100cm veya özel olarak 50*100cm
  • Sünger Kalınlık : 10 mm ve 70 mm aralığında
  • Bariyer Kalınlık : 2 mm ve 5 mm aralığında
  • Sünger yoğunluğu : 50-70 ve 90DNS üretilir
  • Yanmazlık : B Sınıfı yanmazlık değerine sahiptir.
  • 90DNS için A sınıfı özellikte süngerlerde mevcuttur.
  • Model : Tek Tarafı bariyerli veya iki sünger arası bariyerli.
  • Yapışkan : Kendinden Yapışkan Opsiyoneldir.
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

bariyerli akustik ses yalıtımı

bariyerli akustik ses yalıtım süngeri

Bariyerli akustik süngerler, alt yüzeyinde düz yanmaz akustik sünger ve üst yüzeyinde akustik labirent,piramit,yumurta gibi formlarda üretilen ses emici akustik süngerlerin ikisi arasına heavy layer epdm ses bariyeri, keçeli ve keçesiz kauçuk ses yalıtım bariyeri kullanılır.

Bariyerli Akustik Sünger ne kadar ses keser ?

Sünger, bariyer, panel vs ses yalıtım malzemelerinin %70 ses keser, %90 ses keser vb net bir oranı olamaz. Belirli ses frekanslarında ne kadar etki gösterdiği test edilir ve sizinde ortamınız o frekanslara hakimse test edilen sonuç kadar sesiniz kesilir denebilir. Sadece yaptığımız uygulamalarda belirli vaadlerimiz olabilir bunlarda öncesinde yapılan keşife istinaden söylenir veya tahmince bir rakam verilir.

akustik special sünger fiyatı

akustik ses yalıtımında piramit sünger kullanımı

Akustik Ses Yalıtımı Malzemesi

Bariyerli Akustik Sünger Nasıl Uygulanır ?

Bariyerli yanmaz sünger uygulamasının ilk etabında solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürüldükten sonra malzeme yapıştırılır. Ancak bununla işlem bitmiyor. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 noktasından tutturulur. Bu alçıpansız veya kalın ve ağır malzeme grubu içindir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele çok ihtiyaç duyulmaz. Akustik sünger olduğu için daha çok son katmanda kullanılmasını tercih ederiz.

Bariyerli akustik sünger m2 fiyatları nedir ?

Bu sorunun belirlenmesi için malzemede istenilen kalınlık, bariyer modeli ve yoğunluk verilmesi gerekmektedir. En kaliteli malzeme ve en uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız Nova Akustik ile iletişime geçebilirsiniz.