WhatsApp:+90 535 251 16 76

Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta süngerler  poliüretan ham maddesinden elde edilir. Ses yalıtımı uygulamalarında yankı engelleyici olarak kullanılır. Akustik yumurta süngerlerin yoğunluklarına göre renkleri değişmektedir. Bu modelde 15dns ile 90 dns arası ürün bulmak mümkün. Yanmaz diye adlandırdığımız bu süngerler sadece siyah renktedir. Renkli akustik yumurta sünger istenirse düşük dansiteli viyol süngerlerin yüzeyi flok renklerinden istenilen renk seçilerek kaplama yapılabilir. Ses yalıtımında etkileri kalınlık ve yoğunluklarına göre farklılık gösterir.

yanmaz akustik yumurta viyol sünger

yanmaz akustik yumurta sünger

YUMURTA SÜNGER ÖZELLİKLERİ

  •  Ham madde : Poliüretan
  •  Kalınlık : 20mm – 30mm – 40mm – 50mm
  • Yoğunluk : 50 DNS (Standart) – 70 ve 90Dns Özel Üretim
  •  Ebat : 100cm x 100cm ölçülerindedir. İstenirse farklı boyutlarda üretilebilir.
  •  Paket : Paketteki adeti 20 adettir. Toplamda 10m2 olarak hesaplanır.
  •  Renk : Siyah renkte üretilir ancak farklı renkleri de yapılabilir.
  • Uygulama kolaylığı sağlaması için çift ağ bantlı yapışkan lamine edilir.

akustik yumurta sünger fiyatı

akustik yumurta ses yalıtımı süngeri

Yumurta ( Viyol ) Sünger

Uygulama alanları ve ürün montaj:Selüloz reçine bazlı silosyon yapıştırıcı ile yapıştırılır. Kullanım alanları ,ofis, restaurant, ses kayıt stüdyoları, atış poligonlarında, tv stüdyolarında, kontrol kulelerinde, radyo yayın evinde, müzik odası, hava alanlarında, havalandırmalarda, reji odasında, müzikhollerde, toplantı salonlarında, kütüphanelerde ve birçok mekanda ses akustiği sağlamak ve akustiği düzenlemek için kullanılır. Yüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan ve yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez. Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.Otomotiv, inşaat, marin, klima ve sanayi alanlarında yalın veya kompozit olarak farklı formlarda kullanılır.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Yumurta sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması gerçekleştirilmektedir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü yere sünger uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı bandı çıkartılarak uygulanır.

akustik ses izolasyon süngeri yumurta

akustik ses yutum süngeri yumurta model