WhatsApp:+90 535 251 16 76

Akustik Kaplama

AKUSTİK DUVAR KAPLAMALARI

akustik duvar kaplama

AKUSTİK TAVAN KAPLAMALARI

akusstik asma tavan kaplama

AKUSTİK ZEMİN DÖŞEMELERİ

akustik zemin kaplama

AKUSTİK SÜNGER KAPLAMA

Süngerlerin bazıları yankılanmayı engellerken bazıları da ses geçişlerini engellemek için kullanılır. Duvar ve tavan fark etmeksizin amacına uygun bir biçimde konumlandırılarak istenilen performansı vermektedir. Piramit, yumurta, special, düz ve labirent desenlerde yanmaz akustik siyah süngerler ve antibakteriyel yine yanmaz olan basotect melamin sünger tercih edilir.

Tabi bu sadece yanmaz olan ürünler için geçerli değil. Zigzag sünger, vicoustic sünger gibi antrasit ancak dekor anlamında ciddi bir güzellik katan ürün modelleri de yine sünger kaplama grubuna girmektedir.  Uygulaması için kendinden yapışkanlı modelleri kullanılabilirken sprey ve teneke olarak satılan sünger yapıştırıcıları da kullanılabilir. Mekanın ne kadar akustik yalıtıma ihtiyacı olduğu tespit edilip ürünlerin ona göre dizayn edilmesi gerekir.

akustik sünger kaplama

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER KAPLAMALARI

akustik basotect melamin sünger kaplama

BASOTECT MELAMİN SÜNGER KAPLAMA

AKUSTİK KUMAŞ KAPLAMA

Akustik kumaşlar cam yünü, taş yünü, mdf veya akustik sünger malzemelerinin görünen yüzeylerine kaplanmaktadır. Kimi suya dayanıklı kimi alevle temasa karşı dayanıklı olabilir. Polyester ve keçe olarak farklı iki tip kumaşımız bulunmaktadır. İstenen model ve kalitede ürün grubumuz bu akustik kumaşlarla kolaylıkla elde edilebilir. Ofis akustiği uygulamalarında sıklıkla gördüğümüz bu ürünler evinizin herhangi bir noktasında dahi kolaylıkla kullanacağınız çeşittendir.

Yüzeyleri farklı renk ve desenle kaplanabilir olduğu için mekanın estetiğini bozmak gibi bir sorunla karşılaşmayacağınız türde geniş bir kartelaya sahiptir.

akustik kumaş kaplama

camira akustik kumaş kaplama

AKUSTİK PANEL KAPLAMA

Kumaş kaplı akustik panel, akustik delikli veya derzli ahşap panel, asma tavan paneli gibi birçok ürün akustik panel grubuna girmektedir. Daire, altıgen veya kare şekline getirilebilen bu ürünler sayesinde farklı projelere imza atmaktayız. Akustik paneller duvar ve tavanda farklı amaçlar için kullanılabilir. Kimi ürün sesi yansıtıp sesin dağılımını sağlarken kimi istenmeyen uğultu yani yankı sorununu ortadan kaldırmaktadır. Yansıtan ürünler katı cisimler yani ahşap grubundaki malzemelerdir.

akustik kumaş panel kaplama

AKUSTİK KUMAŞ PANEL KAPLAMA

akustik asma tavan paneli kaplama

AKUSTİK ASMA TAVAN PANELİ

AKUSTİK HALI KAPLAMA

Zeminler duvar ve tavan kadar önemli bölgelerdir. Sesler sadece bu bölgeden yansımaz. Seramik veya pvc yer döşemesinde topuklu bir ayakkabıyla yürüdüğümüzü farz edersek sesin nasıl yankı yaptığını hayal edebiliriz. Halılar tamda bunun için önemini ortaya koyuyor.  Kullanabileceğiniz birçok modelde halı çeşidimiz mevcuttur. Halıların bazıları duvardan duvara bazıları karo modeldedir. Bu sayede kullanılacak alanının akustik tasarımı için farklı uygulama modelleri geliştirebiliyoruz. Sadece modelde sınırlı kalmayıp kullanılan ip kalitesi, zemindeki bitümen, kauçuk, pvc yapısı. renk seçenekleri vs dikkat ediliyor.

“Halıların ses yalıtımı özelliği var mı ? “ sorusu pek çok kişiden duyduğumuz sorudur. Halılar yapısı gereği akustik yalıtım sağlayan ürünlerdir. Ancak kimi halı ses yalıtım malzemeleri ile lamine edildiği için ses yalıtımı da sağlayabililir.

akustik duvardan duvara halı kaplama

DUVARDAN DUVARA HALI

akustik karo halı kaplama

AKUSTİK KARO HALI