WhatsApp:+90 535 251 16 76

Akustik Asma Tavan Paneli

Ürün konumlandırması tercihinize göre dizayn edilebilen estetik görünüme sahip akustik asma tavan panelleri iç mekan akustiği iyileştirilmesinde kullanılabilir. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir. Özellikle sinema salonları, konferans salonları, ofis ve hastaneler için tavan yüzeylerinden yansıyan seslerin sönümlenmesinde etkili ürünlerdir. Yangın dayanım seviyesi yüksek olan bu ürünler neme karşı dayanıklıdır. İnsan sağlığı açısından bir tehlike barınmamakla beraber yemekhanelerde akustik yalıtım sağlanması amacıyla kullanılabilir. Tavan sistemlerinde açık tesisatların gizlenmesi amaçlı uygulanabilmektedir.

ASMA TAVAN MODELLERİ

CAM YÜNÜ ASMA TAVAN

Cam yünü asma tavan paneli tavan sistemlerinde açık tesisatların gizlenmesi amaçlı uygulanabilmektedir. T-24 taşıyıcı sistem ile istenilen aks aralıkları ile döşenebilir. Yangın dayanım seviyesi yüksek olan akustik asma tavan paneli neme karşı dayanıklı olduğu için insan sağlığı açısından bir tehlike barınmamakla beraber yemekhanelerde akustik yalıtım sağlanması amacıyla da kullanılabilir.

METAL ASMA TAVAN

Metal Asma Tavan Paneli veya sistemleri diye adlandırdığımız akustik yalıtım malzemeleri, T-24 ve T-15 taşıyıcı sistemlere alüminyum ya da çelik plakaların serbest olarak oturtulması suretiyle oluşturulur. Serbest oturtulan farklı cins ve perforasyon özelliklerine sahip plaklar taşıyıcı profilden 8 mm sarkmalı olacak şekilde imal edilmektedir. Çeşitli boyut ve perforasyon seçenekleri ise sunulan plakalar, kolay montaj- demontaj özelliğinin yanı sıra tavanda farklı bir fuga ve derz etkisi açısından estetik bir tercih olarak kullanılır.

TAŞ YÜNÜ ASMA TAVAN

Taş Yünü Asma Tavan Paneli aydınlatmanın en iyi şekilde yapılmasını ve gün ışığını mekana yayarak enerji tasarrufu sağlar. Taş yünü asma tavan paneli; bazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerin bileşiminden oluşur. İmalat, % 54 oranında bazal taşı % 36 kimyasal karışımlar ve % 10 geri dönüşümlü çöp malzemelerinin 3000 °C de erimiş hale getirilerek kalıplara dökülüp preslenmesiyle elde edilir.

İş Ortamınızın Ayrılmaz Parçası | Ses Yutucu Akustik Paneller